• Synergie s naší mateřskou společností DRFG přináší unikátní investiční příležitosti

  Naše služby

benefits

Exkluzivní developerské projekty

benefits

Neveřejná nabídka

benefits

Individuální přístup

benefits

Marketing a prezentace

benefits

Právní a poradenský servis

benefits

Financování

Jsme členem skupiny DRFG

  • Radíme v oblasti nemovitostí
  • Nabízíme exkluzivní developerské projekty po celé České republice
  • Prodáváme vybrané nemovitosti v neveřejné nabídce
  • Pomáháme Vám s výhodným financováním
Více o ROYAL Reality
 • picture
 • picture
 • picture

Co se děje v investiční skupině DRFG

picture

Aktuality v ROYAL VISION Reality

Pro úspěch ve finančních službách sázíme na odbornost a digitalizaci

Přečíst článekicon

Investiční skupina DRFG se kromě nemovitostí a telekomunikací věnuje i finančním službám. V loňském roce úspěšně investovala do fintech startupu Investown a poohlíží se po dalších příležitostech včetně online investování do projektových dluhopisů. Do jejího portfolia spadá například Efekta OCP, ale také brokerpool Chytrý Honza zaměřující se na segment investic, pojištění a hypoték. Za správné fungování těchto projektů zodpovídá ředitel finančních služeb Jan Bartušek, který věří, že navzdory vysoké inflaci a konci hypotečního boomu bude i letos pokračovat růst hospodářských výsledků jednotlivých společností.

Na pozici ředitele finančních služeb jste nastoupil počátkem loňského roku. Od té doby jste provedl několik změn, které osobně považujete za zásadní?

Z mého pohledu nejzásadnější změnu v oblasti finančních služeb sehrála role této pozice jako taková. V minulosti žila každá firma spadající do této divize vlastním životem. Nově došlo k propojení celého systému a hledání synergických efektů – zejména v návaznosti jednotlivých procesů, sdílení obchodních příležitostí, tvorbě týmů napříč jednotlivými entitami. Z toho potom plynou výsledky jako je optimalizace nejen personálních nákladů. Dochází k rychlejšímu toku informací, efektivnějšímu rozhodování, a tím pádem i rychlejšímu posunu v rozvoji byznys modelů a vývoji projektů – od IT nástrojů počínaje až po nové vertikály příjmů.

 

Momentálně rozjíždíte i projekt online investování v oblasti projektových dluhopisů. Jak velký potenciál vidíte v propojení tradičního světa investic s moderními technologiemi?

Finanční služby jsou v současné době postaveny na technologiích, aplikacích a on-line marketingu. Dlouhodobě tvrdím, že před nástupem technologií do tradičního offline světa financí nelze zavírat oči. Velkým ponaučením pro mě byla celá řada úspěšných firem, které historicky nezachytily například nástup e-shopů, a právě kvůli tomu dnes již neexistují. Proto jsem se vždy snažil přinášet do finančních služeb IT systémy, aplikace nebo on-line nástroje, díky kterým je možné ukrojit část koláče zákazníků fungujících dnes již pouze ve virtuálním prostředí. Portfolio klientů hledajících produkty a služby pouze v on-linu je stále větší, proto je nezbytné této situaci přizpůsobit i byznys modely. Z tohoto důvodu jsme před dvěma lety konsolidovali on-line srovnávače pojištění a hypoték pod společnost Finnology. V rámci online projektů jsme pokračovali i kapitálovým vstupem do úspěšně peer to peer crowdfundingové platformy Investown. I díky dalším společníkům, kterým je například Seed Starter České spořitelny, má tento projekt ambice velmi brzy vstoupit na další evropské trhy. Tento rok začali vývojáři budovat platformu pro online prodej projektových dluhopisů. Všemi těmito kroky se přibližujeme novým generacím osob v produktivním věku, kteří již fungují výhradně v on-linu. Dokážeme tak získat spoustu zákazníků, se kterými bychom se za jiných okolností nesetkali.

 

Velkým tématem pro většinu z nás jsou teď vysoké úrokové sazby. Jak je řešíte vy a jaký mají vliv na divizi finančních produktů ve vaší skupině?

Vliv úrokových sazeb je pro divizi finančních služeb zásadní. Při jejich dnešní bezprecedentní výši negativně ovlivnily oblast zprostředkování úvěrů, zejména těch hypotečních. Na druhou stranu tato situace přiměla spoustu klientů více investovat, využívat depozitní produkty a celkově odkládat finanční prostředky. Mezi další pozitivní trendy patří růst v oblasti pojištění, meziročně o více než 120 %. Vliv růstu příjmů domácností, růst cen nemovitostí a inflace aktiv i zboží obecně, má pozitivní dopad na výši předpisu pojistného a nutnost indexovat krytí. K pozitivním obchodním výsledkům nám pomáhá i silné zastoupení a dlouhodobá tradice v oblasti on-line platforem. Jelikož se ve virtuálním prostředí pohybuje každým rokem stále více potenciálních klientů v produktivním věku, obchodně se dařilo našim interním nástrojům, které konsolidujeme ve společnosti Finnology, ale i crowdfundigové platformě Investown, do které jsme investičně vstoupili před rokem. Díky podpoře ze strany Česká spořitelny, která je v Investownu největším investorem, a s pomocí propracovného obchodního modelu, patří Investown mezi nejrychleji rostoucí mladé firmy v České republice.

 

V době vysoké inflace jsou častým tématem investice. Co byste klientům v tomto ohledu doporučil? Na co by se podle vás měli zaměřit?

Důležité je především neměnit svou investiční strategii. V době vysoké inflace mohou lidé nabýt dojmu, že právě prostřednictvím investičních nástrojů lze nezbytně inflaci překonat za každou cenu. To samozřejmě platí, ale v dlouhodobém horizontu. V době inflace pohybující se na úrovni kolem 10 % a více, je to krátkodobě prakticky nemožné. Navíc v současnosti může řada investorů při hledání produktů s vysokým výnosem sklouznout k nástrojům nebo produktům, které nabízí nereálné výnosy a velmi ošklivě se spálit.

 

Máte nějaké predikce, jaký bude další vývoj na hypotečním trhu?

Přestože jsou základní úrokové sazby stále na vysoké úrovni a podle ČNB bude v budoucnu jejich snižování pomalejší, řada odborníků oživení trhu očekává. Z mého pohledu může tento trend pozvolna pokračovat i v následujících měsících.

icon 20. 4. 2024

picture

Aktuality v investiční skupiny DRFG

Rozhovor Josefa Šilhánka v Týdeníku Euro

Přečíst článekicon

“Stavebnictví se dynamicky mění a promítají se do něj všechny ekonomické a demografické jevy. Dříve se byznysová strategie nastavovala na tři až pět let, dnes zhruba na půl roku,” říká Josef Šilhánek, ředitel DRFG Real Estate, ve svém rozhovoru pro Týdeník Euro. V rozhovoru se mimo jiné věnuje trendu růstu cen v segmentu komerčních nemovitostí a předpovídá potenciál investic do developmentu v České republice.

icon 22. 8. 2022

Lidé ve společnosti

 • „ROYAL VISION Reality je odpovědí na požadavky našich klientů. Těm nově zajistíme přístup k unikátním investičním příležitostem v oblasti rezidenčních projektů a zároveň poskytneme kompletní servis. Může se jednat o investici, pořízení rezidenční nebo volnočasové nemovitosti. Jsem rád, že můžeme naše služby posunout znovu o krok dále.”

  Ing. Petr Válek

  Ředitel

  Ing. Petr Válek
 • „V ROYAL VISION Reality působím od zrodu celé myšlenky. Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti nemovitostí nejen v České republice jsme vytvořili profesionální tým, který je připraven poskytovat našim klientům komplexní služby s vysokou přidanou hodnotou. Teším se na spolupráci s vámi.”

  Vladimír Winkler

  Obchodní ředitel

  Vladimír Winkler
 • V ROYAL VISION pracuji již osmým rokem. Začínala jsem jako asistentka a zpracovávala jsem produkci poradců. Nyní zastupuji vedoucí pozici a kompletně zaštiťuji vedení a provoz backoffice. Jsem komunikativní a mám ráda práci s lidmi.

  Klára Szczygiel

  Provozní manažerka

  Klára Szczygiel
 • V oblasti úvěrů se pohybuji již 12 let. Zastávala jsem pozici vedoucí hypotečního a úvěrového oddělení. V realitách se pohybuji téměř 20 let jak při vlastních realizacích, tak při pomoci našim klientům. Specializuji se na navázání spolupráce napříč bankovním trhem pro financování záměrů našich klientů. Zakládám si na spolehlivosti, rychlosti a profesionalitě.

  Jana Račková

  Realitní specialistka

  Jana Račková
 • Po vystudování oboru stavebnictví, který mě naučil píli a kreativnímu myšlení, jsem nastoupila jako asistentka oblastního ředitele Allianz. Tato práce byla různorodá, následně jsem se podílela i na vzniku business kavárny. V kruhu Allianz jsem setrvala téměř 4 roky, poté jsem se rozhodla zkusit štěstí v ROYAL VISION.

  Postupem času jsem se naučila čím dál častěji vykračovat ze své komfortní zóny, jelikož každé takové vystoupení mě učí novým věcem a posouvá dále. Snažím se na sobě neustále pracovat a utvářet ze sebe lepšího člověka, jak v pracovním, tak osobním životě.

  Lucie Hrbáčková

  Asistentka

  Lucie Hrbáčková
 • „Jsem  realitní makléřka působící v Moravskoslezském kraji. Specializuji se na prodej a pronájem nemovitostí a mohu Vám také pomoci s financováním vaší nové nemovitosti. Můj cíl je poskytnout Vám bezproblémový a efektivní zážitek z obchodování s nemovitostmi. Ať už hledáte svůj vysněný dům nebo investiční příležitost, jsem zde, abych vám pomohla najít tu pravou nemovitost, která vyhovuje vašim potřebám. Těším se na spolupráci s vámi.”

  Zuzana Hrušková

  Realitní specialistka

  Zuzana Hrušková

  Chcete vědět, co v ROYAL VISION Reality zrovna chystáme?

  Ozvěte se mi, ráda vám naše projekty osobně představím.

  O vaše data je u nás postaráno.
  Přečtěte si naše link na stránku o ochr. os. údajů.

  Vaše důvěra nás zavazuje.

  Děkujeme.

  Naším primárním zájmem jsou naši klienti, kteří vlastní developerské projekty našich partnerů.

  V našich řadách jsou zkušení odborníci ze všech odvětví realitního trhu. Díky široké základně Vám můžeme nabídnout profesionální servis, který je již léta prověřený.

  picture

  Podívejte se na exkluzivní nabídku pro naše klienty


  Nemáte zatím svoje vlastní heslo?

  Ozvěte se mi, ráda Vám naše projekty osobně představím.

  O vaše data je u nás postaráno.
  Přečtěte si naše link na stránku o ochr. os. údajů.